Whatsapp

KARBON PEELING

Karbon Peeling, karbon maskesi ve yüksek lazer atışları ile  uygulanarak pek çok cilt problemini giderme özelliğine sahip olan bir cilt tedavisi yöntemidir. Cildin aydınlatılmasında, renk farklılıklarının giderilmesinde, gözenek sıkılaştırmada, ciltte meydana gelen yağlanma düzensizliklerinde, leke problemlerinde, yüzeysel kırışıklıkların açılmasında ve anti-aging tedavilerinde tercih edilir.

Karbon Peeling, alerjik reaksiyonu olmayan ve lazer uygulamaları yaptırmasında herhangi bir sakınca olmayan herkese uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

Karbon peeling özellikleri nelerdir?

Cilt yapısı üzerinde oluşan yağ oranını dengeler.
Genişlemiş cilt gözeneklerini sıkılaştırır.
Cilt üzerinde oluşan ince kırışıklıkları gidermeye yardımcı olarak, yaşlılık belirtilerini en aza indirir.
Cilt hücrelerini yenileyerek, cilde parlak ve dinamik bir görünüm kazandırır.
Karbon Peeling nasıl uygulanır?

Gerekli enerjinin en yüksek düzeyde oluşmasını sağlamak için cilt yüzeyine ince bir tabaka halinde sürülen karbon maske kuruduktan sonra, yüksek lazer atışları yapılarak yüzeydeki deri tabakasının karbonla birlikte buharlaşması sağlanır. Yüksek ısı etkisiyle hücrelerde kollajen artışı tetiklenir, cilde elastikiyet kazandırılır. Her mevsimde uygulanmaya elverişli olan tedavi sonrasında, önlem amacıyla hastaya yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanılması önerilmektedir.

1–2 hafta aralıklarla  yapılacak olan tedavi kürleri, kişiye ve ihtiyaca göre değişmekle birlikte 4-10 seans arasında uygulanır. Tedavi kürü düzenli uygulandığında, hem işlemin etkisini uzun süre devam etmesi hem de tedavinin en başarılı şekilde tamamlanması sağlanır. Hormonal etkilere bağlı gelişen “melasma” adı verilen cilt lekeleri için uygulanıyorsa seans aralıkları biraz daha uzun tutulmaktadır. Karbon Peeling, etkisini 1.5 yıl boyunca sürdürebilen bir tedavi yöntemidir.

Karbon peeling etkisini ne zaman gösterir?

İlk seanstan sonra bile cilt üzerinde fark edilir bir aydınlanma ve dengelenme sağlayan tedavi, düzenli uygulamaların ardından 3. aydan itibaren kesin sonucuna ulaşmaya başlar.  6. ay itibariyle tamamen netleşip en yüksek düzeye ulaşan tedavinin sonuçları 1.5 yıl boyunca kalıcıdır.

Karbon Peeling’in yan etkisi var mıdır?

Karbon peeling ciddi yan etkilere neden olan bir uygulama değildir. İşlemden sonra genellikle ciltte hafif pembeleşme gözlenebilir. Pembeleşen uygulama alanı birkaç saat içinde kendiliğinden normale döner. İstisnai durumlarda, özellikle ürtikeri bulunan hastalarda uygulama sonrası geçici ödem görülebilir.  Nadir olarak meydana gelen ödem durumu, 1 saat sonra etkisini yitirir.