Whatsapp

ALTIN İĞNE

Altın İğne Teknoloji alanında özellikle de teknolojinin estetik ve cilt bakım işlemiyle buluştuğu alanda yapılan yenilikler giderek artış göstermekte. Cilt gençleştirmede sınırları kaldıran en yeni ve en çok tercih edilen estetik yöntemlerinden bir tanesi de ”altın iğne” adını verdiğimiz estetik uygulamasıdır. Peki nedir bu altın iğne?
Altın iğne olarak adlandırdığımız uygulama fraksiyonel radyo frekansı içeren bir uygulamadır. Cilt tamamen temizlendikten sonra işlem başlatılmaktadır. Estetik alanında kullanılan cihazımızın içine 49 adet iğne koyularak cilt yapısına hiçbir şekilde zarar vermeyerek uygulanır ve cihaz cildin 4 mm kadar alt tabakasına inebilmektedir.
Sadece cildimizi gençleştirmeye yönelik etkisi olmayan bu uygulama yöntemimiz aynı zamanda cilt lekesi açma ve akne izlerini giderme gibi bir çok alanda da oldukça etkilidir. Cildinize uygulama yapılmadan önce bir krem sürülerek uyuşturulma sağlanmaktadır. Bu sebebiyetle altın iğne uygulamasının ağrısız acısız bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.
Uygulama esnasında kullanılanlar tek kullanımlık ve kişiye özeldir. Cilt gençleştirme işlemi yapılırken cildimiz adeta tomografik bir alet gibi katmanlar halinde taranmaktadır. İşlem süresi ortalama olarak 30 dakika kadar sürmektedir.

ALTIN İĞNE KİMLERE UYGULANABİLİR / UYGULANMAZ

Cilt yapısında bulunan küçük akne izi problemi olanlar, cildini gençleştirmek isteyenler veya hamilelik dönemlerinde de olduğu üzere cilt yapısında hamilelik lekeleri oluşan sağlıklı kişilere uygulanabilmektedir.
16 yaşının üzerinde olan herkes altın iğne uygulamasına tabi olabilir.
Epilepsi hastaları
Hamile bireyler
Kalp pili olanlar ve kalp hastaları
Kanda pıhtılaşma sorunu olan kişilere uygulanmamaktadır.

ALTIN İĞNENİN FAYDALARI NELERDİR?

Altın İğne Tedavisi ile ilk seans sonrasında gözle görünür bir şekilde etkili sonuca ulaşabilirsiniz
Seanslar devam ettikçe uzun süreli ve kalıcı bir başarı söz konusu olur
Sadece cilt gençleştirme değil cilt renklerinde ve lekelerinde de tedavi edici niteliktedir
Seans sonrası 1 gün içerisinde kişi normal yaşantısına dönebilir
İnce kırışıkların dahi giderilmesine katkı sağlanmaktadır
Cilt gençleştirme yöntemi sayesinde gözeneklerde sıkılaşma, göz altı halkalarının giderilmesi, çukurlukları ve yara izlerinin giderilmesi sağlanmaktadır
Boyun ve dekolte bölgelerinde toparlama yapma adına da altın iğne yöntemi fayda sağlamaktadır.