Whatsapp

TIRNAK İŞLEMLERİ

KALICI OJE

Kalıcı Oje Nedir?

UV teknolojisinin aktif olarak kullanımıyla ojelerin kalıcılık seviyesi artırılmıştır. Kullanım süresinin uzun vadeli olması, standart ürünlerden ayrılmasında doğrudan etkili olur.  Kalıcı oje haftalar boyunca parlaklığını kaybetmeden temiz görünümünü korumayı başarır. Hava ve su geçirme özelliği sayesinde haftalar boyunca tırnak üzerinde kalmasına rağmen sararma yapmaz. Kalıcı oje, dayanıklılığıyla beraber uzun vadeli tercih ediliyor olmasıyla, kendisine özgün işlem adımlarına sahiptir.

Kalıcı Oje Uygulaması

Son zamanların en popüler uygulamalarından biri olarak tanımlanan kalıcı oje, uygulama aşamasında belli başlı işlemlerin tamamlanmasının ardından üç haftalık kullanıma hazır hale gelir.

Öncelikli olarak tırnaklar törpülenerek istenilen şekil verilir (küt, balerin, badem, vs.). ardından kalıcı oje için uygulama adımına geçilebilir. Kalıcı oje uygulamaya başlamadan önce tırnakların yağdan arındırılmış olması gerekir. Bunun için kullanılan solüsyonlar ile tırnağı matlaştırarak işleme devam edebiliriz. İkinci adım olarak baz uygulaması yapılır ve baz uygulaması ile tırnak yüzeyinde varsa bozukluk, renk eşitsizliği ve bunun gibi sorunlar giderilerek pürüzsüz bir yüzey elde ederiz. Üçüncü adım olarak, elde ettiğimiz pürüzsüz yüzeye renk uygulamasını yapılır. Kalıcı ojenin yapısı normal ojelerin yapısından farklı olduğu için mutlaka bir uzman tarafından uygulanmalıdır, aksi halde güzel bir görünüm yakalamak pek mümkün olmayabilir. Renk seçimi ve uygulaması yapıldıktan sonra, parlaklığı ve koruyuculuğu sağlayan en önemli faktör olan top coat uygulaması yapılır. Bunu yaparken ojenin tamamen kaplanmış olmasına özen gösterilir. Artık ojeler üç haftalık parlak ve bakımlı görünüm için hazırdır.

PROTEZ TIRNAK

Protez tırnak uygulaması tırnak yeme, şekil bozukluğu, sararma, kırılma ve soyulma problemi yaşayanlar için hem bunlardan kurtulmalarına hem de bakımlı tırnaklara kavuşmalarını sağlıyor. Akrilik ve jel olmak üzere iki şekilde yapıştırılabilen bu protezler, UV ışınları yardımıyla kurutulur ve sabitlenir. Protez tırnakların kalıcılığı 4-6 hafta arasında değişir.

PROTEZ TIRNAK NASIL YAPILIR?

Tırnak yapısını bozmadan, kişinin doğal tırnağına zarar vermeyen organik ürünlerle üretilen jel malzemesi kullanılarak istenilen uzunlukta uygulanıyor. İster doğal tırnak renginde isterseniz kalıcı ojelerle farklı renklerde oje uygulanarak kullanılabilir. Uzayan tırnakların boşta kalan kısımların doldurulması için ortalama 3 haftada bir bakım uygulaması yapılmalıdır.

PROTEZ TIRNAK ZARARLARI ?

Protez tırnak uygulaması bu konuda eğitim almış kişiler tarafından çıkarılmadığı zaman tırnak yapısında incelmeye neden olacaktır. Uzmanlardan yardım alarak çıkarttırdığınız takdir de herhangi bir zararı yoktur. Aksine tırnak yeme alışkanlığı olanlara çözüm ve tırnak uzatma konusunda yardımcı olacaktır.