Whatsapp

POPO ESTETİĞİ

POPO ESTETİĞİ

Toplumsal bilinçaltı kodlarımızda kalça bölgesi doğurganlık, zengilik, güç ve seksapalite  ile özdeşleşmiştir. Günümüzde yazılı ve görsel iletişim araçlarının da etkisi ile popo güzelliği çekici bir vücut algısı için önemli bir etken haline gelmiştir. Öyle ki güzel bir kalça, son günlerde en güncel estetik konulardan biri olmuştur.  Kadınların büyük çoğunluğu dışa bombeli, yüksek, yuvarlak, pürüzsüz çekici kalçalara sahip olmayı istiyor.  Popo kasdan oluşmuş bir bölge olduğu için, öncelikle diyet ve düzenli spor ile çözüm üretilmeye çalışılmalıdır, düzenli spor ile çözüm üretilemeyen durumlarda popo estetiği size çözüm sunacaktır.  Yaşa bağlı olarak elastikiyetin yitirilmesi, kilo alınıp verilmesi ile birlikte yağlanmalar, onun sarkması, basık bir görüntü sergilemesi, normalden küçük yada doku kaybı ile zamanla erimiş bir kalça kişilerin özgüveni zedelemektedir. Popo Estetiği bu problemlere çözüm üretmektedir. Cerrahi uygulamalarla bu bölgenin estetik bir görünüme kavuşması sağlanabilmektedir.

Cerrah Seçimi

Tüm estetik operasyonlarda belirttiğimiz gibi, popo estetiğinde de konusunda uzman bir cerrah seçimi çok önemlidir. Estetik cerrahınıza isteklerinizi açık olarak anlatmanız gerekmektedir.  Popo estetiğinde poponun hacmi düzenlenirken, basen bölgesine uyumu da dikkate alınarak, ameliyatınızın planlanması gerekmektedir.

Popo Estetiğinde Kullanılan Teknikler

Popo estetiğinde hastaların fiziksel durumlarına ve beklentilerine uygun olarak seçilen çok sayıda operasyon çeşidi vardır. Popo bölgesinin büyük ve dik olması için liposuction, yağ enjeksiyonu, popo protezi, askılama ve fazla deri için de popo germe teknikleri kullanılır. Seçilecek yöntem deformasyonun türüne göre değişecektir. Küçük kalçalara dolgun görünüm vermek için popo protezi kullanılırken,  daha az hacim gerektiren bir popo için yağ enjeksiyonu ile fazla olan bölgeden alınan yağların kalçaya enjekte edilmesi ile çözüm üretilir.  Gereğinden büyük kalçalar için liposuctionla fazla yağ temizlenir, deri fazlalığı varsa deri popo ile bel arasındaki bölgeden yukarıya doğru gerdirilir. Ancak bunların hepside deformasyonun türüne göre plastik cerrahınız ile karar verilecek operasyonlardır.

Popo Büyütme ve Popo Kaldırma Ameliyatları

Popo büyütme ameliyatında doku kaybının fazla olduğu hastalarda slikon protezler tercih edilir. Kullanılacak bu protezler sağlık otoriteleri tarafından onaylanmış aynı zamanda da poponun anatomik şekline uygun olarak tasarlanmış maddelerdir. 3-5 cm lik kesiler oluşturularak popo bölgesine yerleştirilir.  Vücudun ve derinin yapısına göre protezler kas altına yada  kas ile deri altına yerleştirilir. Ağrılı bir operasyon değildir, ancak ameliyat sonrasında birkaç gün darbelerden korunması, iki hafta hastanın korse kullanılması istenir. Operasyon sonrasında dolgun ve cekici bir kalça görünümüne ulaşılır.

Hastanın popo bölgesine yağ enjeksiyonu yöntemi ile de popo büyütmek ve aynı zamanda dikleştirmek mümkündür ancak bunun için hastanın alınacak fazla yağ dokusunun bulunması gerekir. Yeterli yağ dokusu bulunan hastalarda fazla yağ olan bölgeden yağ alınarak popo bölgesine enjekte edilir. Ağrılı bir operasyon değildir. Hastanın 2 hafta korse kullanılması istenilir. Operasyon sonrasında hasta dolgun ve dik kalçalara ulaşır.

Özellikle çok fazla kilo verme sonucu sarkma oluşmuş popolarda medikal ipliklerle askılama tekniği de kullanılır. Bu teknikte kalçaya yerleştirilen medikal askılar yağ dokularına tutunarak yukarıya doğru çeker. Bunun sonucunda dik kalçalara ulaşılır. İzi kalmayan bir tekniktir ancak geçici bir yöntem olmasından dolayı tekrarlanması gereken bir operasyondur.

Ameliyat Sonrası

Popo estetiği ameliyatları 1,5 – 2 saat süren operasyonlardır. Operasyonlar türüne göre lokal veya genel anestezi ile yapılır. Hasta bir hafta içinde günlük yaşamına, bir ay sonra ağır fiziksel aktivitelere başlayabilir. Askılama tekniği dışındaki operasyonlarda iz kalacaktır. Ancak kalacak iz cerrahınız tarafından popo altı gibi görünmeyecek bir bölgede yada bikini ve iç çamaşırı içinde gizlenecek bir bölgede olacak şekilde planlanacaktır. Zaten ameliyat izleri zamanla renkleri solarak fark edilmeyecek duruma gelecektir.