Whatsapp

BURUN DOLGUSU

Ameliyatsız Burun Estetiği
Ameliyat Olmadan Güzel Bir Buruna Sahip Olmak
Burun estetiği veya Rinoplasti; 18 yaş ve üzeri , anestezi almasında herhangi bir engeli bulunmayan her hastanının geçirebileceği, popülerliğini hiçbir dönem kaybetmemiş her dönem farklı trendlere sahip olan estetik operasyonlardır.

Burun estetiğinden çekinen bazı hastalar küçük değilişliklerle burun şekillerinden memnun olabilecekler ise popüler olan başka bir seçenek ise burun dolgularıdır.

Burun Dolgusu Nedir?
Küçük çökmeler veya şekil bozuklukları var ise , küçük çıkıntılı bir buruna sahipseniz burun dolguları imdadınıza yetişebilir. Hastanın burnunda istenen görselliği sağlamak için belirlenen özel alanlara botoks veya dolgu yapılır. Normalde bu işlemler kırışıklık ve istenmeyen çizgileri tedavi etmek için kullanılır. Bu enjeksiyonlar, burnun istenmeyen çıkıntılarında, tümseklerinde veya burun ucu düşüklüğünde de kullanılabilir. Tedavi 15-20 dakika civarında sürer ve hasta hemen sosyal hayatına geri dönebilir. Burun dolgusu için farklı bileşenleri olan dolgu maddeleri kullanılmaz.

Burun Dolguları İle Hangi Sonuçlar Elde Edilemez?
Burun boyutunu daraltmak veya kısaltmak isteyen hastalar için bu işlem uygun değildir ve denenemez. Burnun gerçek şekil ve büyüklüğü tamamen değiştirilmek isteniyorsa burun estetiği operasyonu en doğru seçenek olacaktır.

Dolgu İle Burun Küçültmek Mümkün Mü?
Küçültme işlemi aslında bir ilizyon yaratmak anlamına gelir, her burun bu işlem için uygun olmayacaktır . İşlem öncesinde burun şeklinizin analiz edilmesi için bir ön muayene yapılır. Ardından estetik cerrahınız işlem için bir tasarı yapar. Klinik koşullarında, uyuşturucu kremlerle burnunuz uyuşturulur. Ardından dolgu maddesi önceden belirlenen noktalara enjekte edilir. Hiçbir ağrı, sızı, morarma belirtisi görülmez. İşlem sorası günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Burun Dolgusunun Kalıcılık Süresi Nedir?
Sağlıklı kabul edilen dolguların kalıcılık süresi 4-18 ay arası değişmektedir. Bu süreler dışında yüz veya burun dolgusu için kalıcı yada uzun süre erimeyen ürünlerin kullanılması sakıncalıdır. Bu ürünlerin kullanılması ile beklenmeyen sonuçlarla karşılaşmanız olasıdır; erime süresi tahmin edildiği gibi olmayabilir pişman olduğunuzda geri dönüşü olmayabilir . Bu nedenle burun dolgusu için kullanılan ürünün eriyebilen bir ürün olması ve mutlaka bilinen bir dolgu markasının tercih edilmesi son derece önemlidir. Piyasada ne olduğu bilinmeyen ürünlerle ilgili olarak söylenen 5 sene- 10 sene kalıcılık sürelerine itibar edilmemelidir. Bugün dünyanın en çok tercih edilen ve ençok bilinen dolgu markaları 18 ay üzerinde kalıcılığı olan bir dolgu üretmemektedir. Bu tamamen hasta sağlığı ile ilgili bir durumdur.

Burun Dolgusunun Yan Etkisi Var Mıdır?
Yüz dolgusu uygulamalarında olduğu gibi, burun dolgusu içinde farklı markalar ve ürünler mevcuttur. Bunların içerisinde tüm dünyada en yaygın olan ve en güvenilir olanı hyaluronik asit türevleridir. Eridikten sonra cildinize zarar vermez ve eridikten sonra tekrar yaptırılmasında bir sakınca olmaz. Yüz dolgusu uygulamalarının tüm olası yan etkileri burun dolgusu için de geçerlidir. Allerjik reaksiyon, kanama, enfeksiyon, granülom oluşumu bu komplikasyonlar içerisinde yer alır. Burada bilinmesi gereken önemli husus, tecrübeli ellerde ve uygun şekilde kullanıldığında, komplikasyon oranının yok denecek kadar düşük oranlarda olduğudur.

Burun Dolgusu İşlemini Kim Yapmalıdır?
Burun dolgusu kesinlikle burun anatomisi ve burun estetiği konusunda tecrübeli bir estetik cerrahi uzmanı tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ile karşılaşılabilir.