Whatsapp

MEZOTERAPİ

Mezoterapi Nedir?
Mezoterapi, epidermisin hemen altındaki hedeflenen dokulara yapılan yüzeysel mikro enjeksiyonlara dayalı invaziv olmayan bir uygulama tekniğidir. Mezoterapi cildin kolajen ve elastin yapısını aktive eden, sıkılaşma, toparlama, yenileme ve tedavi amaçlı kullanılan vitamin ve aminoasit içerikli kokteyl yapıda karışımlardır. Mezoterapi,birçok cilt ve vücut problemine karşı kullanılabildiği gibi tedavi edilecek bölgeye göre uygulama protokolleri değişebilmektedir.


Mezoterapi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Mezoterapi işlemini uyguladığımız bölgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Yüz mezoterapisi: Mezolift uygulaması olarak da söylenebilir. Elastikiyet, cilt tonu açma, cilt sıkılaştırıp toparlama, göz çevresi morluğu, cilt gençleştirme ve yenileme amaçlı yapılmaktadır. Mikro enjeksiyonlarla uygulama yapılacak bölgeye zerk edilir. Ortalama olarak 4-6 seans önerilir. Seans aralıkları cildin durumuna göre değişmekle birlikte ortalama 15 günde 1 yapılabilir. 

Saç mezoterapisi: Mevcut olan saç köklerinin kuvvetlendirilmesinde kullanılır. Saç köklerinin ömrünün uzamasını sağlar ve kılların veya saçların köke daha sıkı tutunmasına yardımcı olur. Ortalama olarak 8 seans önerilir. İlk 4 seans hafta da 1, daha sonra 15 günde 1 ve son 2 seans 3 ayda 1 uygulanabilir. 

Vücut mezoterapisi: Çatlak, selülit, bölgesel yağlanma gibi cilt tedavi alanları vardır. Bacaklar, kollar, karın, popo, kol içleri, bacak içleri gibi bölgelere uygulama yapılabilir. Ortalama olarak seans sayısı 6-10 seanstır ve haftada 1 şeklinde uygulama yapılmalıdır.

Mezoterapi Kaç Seans Yapılmalıdır?
Mezoterapi uygulaması ortalama olarak 4-10 seans arası uygulanmaktadır. Uygulama yapılacak bölgenin durumuna göre ne kadarda sürede bir seans yapılacağını ve seans sayılarının artırılmasının gerekip gerekmediği konusunda uzman doktorlarımız size gerekli yönlendirmeleri yapıyor olacaktır. Mezoterapi uygulaması başlangıçta hafta da bir yapılır, sonraki seanslarda seans araları uzar ve 3 aya kadar çıkarılabilir.